LifeStyle


22 Maj, 2017

Kur festën e beqarisë e bën me burra

Kur një studente e inxhinerisë kuptoi që kishte më shumë shokë sesa shoqe i erdhi në mendje një ide e mrekullueshme  kur dita e saj e dasmës u afrua. Rebeca Brantes nga Brazili ishte vetëm një nga 4 femrat në ... Lexo »

Maj 22, 201716 Maj, 2017

Gruaja thotë “po” pas 100 propozimeve

Një grua pas refuzimit të 100 propozimeve për martesë nga partneri i saj më në fund ka thënë “po”. Barbara Pepper nga Nottinghamshire e mori këtë vendim pasi një lufte që bëri me vdekjen në spital, për shkak se ajo ... Lexo »

Maj 16, 201713 Maj, 2017

Modelja noton nudo me peshkaqenët

Modelja amerikane ka notuar nudo me peshkaqenët për të provuar se ata janë më pak të rrezikshëm se sa njerëzit mendojnë. Pamjet e pabesueshme tregojnë modelen nën ujë, Irina Britanova duke notuar me peshkaqenë në Maldive ndërkohë që pozon edhe ... Lexo »

Maj 13, 201711 Maj, 2017

Shkenca zbulon qelizën që thinj flokët

Sekreti i rritjes së flokëve dhe pse thinjen është në një proteinë. Mekanizmin që mund të ndihmojë në identifikimin e trajtimeve kundër këtyre fenomeneve është zbukuar nga shkencëtarët e Texas Southwestern Medical Center. Rezultati, në fakt, është fryt i një ... Lexo »

Maj 11, 2017