Header

April 2020“Lule Velo Partizani” nga Ermal Meta

Këngëtari shqiptar Ermal Meta ka sjellë një version fantastik të këngës “Lule Velo Partizani” kushtuar lirisë. Ai performon me anë të kitarës tingujt e një kënge që merr akoma më shumë kuptim në këto kohë të izolimit për shkak të ... Read More »

April 29, 2020


28/04/2020

Gigi Hadid shtatzënë për herë të parë

Supermodelja e famshme, Gigi Hadid, është shtatzënë për herë të parë. Pak ditë pasi ajo mbushi 25-vjeç, raportohet se është në pritje të ëmbël. Ky lajm ka qarkulluar me shpejtësi në mediat botërore, të cilat shkruajnë se modelja është ... Read More »

April 28, 2020

28/04/2020

Edhe Shqipëria përfiton nga fondi i UEFA-s

Federata Shqiptare e Futbollit dhe 54 Federatat e tjera që janë anëtare të UEFA përfitojnë ndihmë prej 4.3 milionë Euro secila nga qeveria e futbollit evropian për të përballuar krizën e shkaktuar nga pandemia coronavirus. Fondi që në total ... Read More »

April 28, 2020
28/04/2020

E bija ‘prish’ stërvitjen e Georginës

Georgina Rodriguez ka ndarë me ndjekësit një video ndërkohë që po stervitej në palestër gjatë mëngjesit të së hënës. Gjatë ushtrimeve ajo u ndërpre nga vajza 2-vjeçare Cristiano Ronaldos, Alana. Alana po vërtitej nëpër këmbët e Georginës dhe më pas ... Read More »

April 28, 2020