Header

December 2023


30/12/2023

Olta Gixhari konfirmon live shtatzëninë

Aktorja e njohur, Olta Gixhari, në finalen e spektaklit televiziv “DWTS” ka konfirmuar lajmin e ëmbël. E veshur me një fustan të kuq, artistja i ka dhënë fund diskrecionit të shtatzënisë së saj, duke theksuar se është në pritje të ëmbël. “Jam ... Read More »

December 30, 2023


30/12/2023

10 rekordet që u thyen në vitin 2023

Nga numri i paprecedentë i njerëzve të zhvendosur deri te rekordet e dy maratonave të vitit dhe temperaturat e paprecedentë globale, këtu janë dhjetë rekordet që shënuan vitin 2023. 114 milionë të zhvendosur Konfliktet në Ukrainë, Sudan, Myanmar, Republikën Demokratike të ... Read More »

December 30, 2023