LifeStyle

13 Shkurt, 2019

Sot – Dita Ndërkombëtare e Radios

Sot është Dita Botërore e Radios, e cila ka për qëllim të kujtojë fuqinë unike të këtij mediumi në funksion të promovimit të qasjes në informacion dhe të lirisë së shprehjes. Data 13 shkurt është dita kur është themeluar radioja ... Lexo »

Shkurt 13, 20197 Shkurt, 2019

Martesa që zgjati vetëm 3 minuta

Një çift të sapomartuarish janë divorcuar vetëm tre minuta pasi u martuan. Divorci erdhi pasi burri i tha gruas ‘budallaqe’. Nusja e re kërkoi prishjen e martesës pasi i shoqi u tall me të.Kjo ndodhi vetëm pas sekonda pas nënshkrimit ... Lexo »

Shkurt 07, 2019

6 Shkurt, 2019

Kantautori Ermal Meta rikthehet në Tiranë

Këngëtari i njohur do të rikthehet sërish në Tiranë për të dhuruar spektakël në Pallatin e Kongreseve. Lajmin e bukur e ka dhënë kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i cili shprehet se pavarësisht famës ndërkombëtare, Ermali s’e ... Lexo »

Shkurt 06, 201919 Janar, 2019

Shuhet qeni më i famshëm në botë

Ditën e djeshme një ngjarje ka trishtuar shumë njerëz! Boo, Pomeraniani që u bë i njohur në internet dhe numëron miliona fansa ka ngordhur ditën e djeshme. Boo ishte plot 12 vjeç dhe është cilësuar si qeni më i ... Lexo »

Janar 19, 2019