Uncategorized25 Mars, 2020

Vdes nga COVID-19 dramaturgu me famë botërore

Vdes nga koonavirusi, në moshën 8-vjeçare, Terrence McNally, dramaturgu i famshëm me famë botërore. “Unë konfirmoj këtë lajm tronditës që Terrence McNally ka vdekur në një spital në Florida”, tha agjenti Matt Polk. ”Terrence McNally, dramaturg që fitoi katër çmime ”Tony ... Lexo »

25 Mars, 2020


25 Mars, 2020

Ndahet nga jeta aktorja e njohur Leze Qena

Sot ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare aktorja e mirënjohur shqiptare, Leze Qena. Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu. “Ju konfirmojmë se nga data 6 mars ajo ka qenë në mjekimin intensiv dhe përkundër kujdesit ... Lexo »

25 Mars, 2020
25 Mars, 2020

COVID-19 prek edhe Princin Charles

Koronavirusi po prek edhe njerëzit më të lartë të politikës botërore. Mediet ndërkombëtare raportojnë se ka rezultuar pozitiv me COVID-19 Princi i Britanisë së Madhe, Charles. Siç bëhet e ditur nga mediet e huaja, Princi 71-vjeçar ka shfaqur simptoma të ... Lexo »

25 Mars, 2020