Sport

sport

19 Mars, 2020

Premier League pezullohet deri më 30 prill

Premierliga do të qëndrojë e pezulluar deri më 30 prill. Ky është vendimi i fundit i marrë nga takimi i mbajtur ditën e enjte mes drejtuesve të Premierligës dhe klubeve. Sot (e enjte) klubet e Premierligës kanë mbajtur një takim me ... Lexo »

19 Mars, 2020


17 Mars, 2020

ZYRTARE/ Shtyhet EURO 2020

UEFA ka vendosur që të shtyhet Kampionati Evropian për verën e vitit 2021, në mbledhjen urgjente që po mbahen sot me kreret e 55 federatëve. Kjo është konfirmuar nga Federata e Futbollit të Norvegjisë, derisa zyrtarizimi i UEFA-s pritet të ... Lexo »

17 Mars, 2020


7 Mars, 2020

Euro 2020 do të zhvillohet rregullisht

Aleksander Ceferin është i bindur se finalet e Euro 2020 do të zhvillohen rregullisht këtë verë në 12 vendet që është parashikuar. Pavarësisht përhapjes së koronavirusit në disa shtete të Europës, Presidenti i UEFA-s tha për ‘Sky Sport’ se gjërat ... Lexo »

07 Mars, 2020


5 Mars, 2020

Zyrtare/ Ja kur rikthehet Serie A, oraret e ndeshjeve

Virusi vdekjeprurës Coronavirus ka ka krijuar një kaus të vërtetë në shtetin Italian. Autoritet e vendit fqinjë për të përballuar situatën shtynë disa sfida në Serie A, përfshi edhe supersfidën Juventus-Inter. Liga Italiane e futbollit ka zyrtarizuar sot oraret dhe ... Lexo »

05 Mars, 2020