Header

‘Oscars 2024’/ Fustani i zi i Margot Robbie ishte si një funeral për ‘Barbie’

Ndërsa shumë fansa të modës prisnin që Margot Robbie të ruante rekreacionin e saj më të mirë Barbie, ajo kaloi në tapetin e kuq të Oscars 2024 me një pamje të vendosur anti-rozë të dielën, me bukuroshen australiane të veshur me një fustan të zi shkëlqyes me zinxhir që i bëri fansat të flisnin.

Pas një turneu disa mujor mes artikujsh të shumtë, madje edhe një libri të tërë, Margot Robbie ka arritur në fund të ditëve të saj si ‘Barbie.’

Në ‘Oscars 2024’, aktorja vendosi t’i bënte ‘kukullës’ një funeral- në stilin ‘Barbie.’

Aktorja, 33 vjeçe, e cila luan kukullën ikonike Mattel në filmin hit të Greta Gerwig-ut të vitit 2023, shkëlqeu me një fustan të zi pa rripa Versace, vjeshtë/dimër 2024.

Pamja u kompletua me një byzylyk të përdredhur prej ari dhe diamanti dhe një unazë të ngjashme nga Fred Leighton.

Vendimi i aktores për të mos veshur ngjyrë rozë Barbie në Teatrin Dolby të Hollivudit dhe në vend të kësaj për të zgjedhur një fustan të zi elegant mund të jetë versioni i saj i “fustanit të hakmarrjes” që Princesha Diana kishte veshur në vitin 1994, pasi princi i atëhershëm Charles pranoi publikisht se kishte tradhtuar. 

Robbie u shpërfill nga Akademia këtë vit, pasi nuk mori një nominim për Oscar për interpretimin e saj kryesor në Barbie.

Robbie iu drejtua mospërfilljes së saj në fund të janarit. Gjatë një shfaqjeje të SAG të Barbie, Robbie tha përmes Deadline: “Nuk ka asnjë mënyrë të ndihesh i trishtuar kur e di se je kaq i bekuar”.

 

Margot Robbie Is Dressed for a Barbie Funeral at the 2024 Oscars | Vogue

Margot Robbie is the anti-Barbie in black gown on Oscars 2024 red carpet

Margot Robbie Wears Black Versace Dress At Oscars 2024 - Vogue Australia

You may also like ...