LifeStyle

15 Gusht, 2017

Celulari që ra nga qielli (video)

Një celular i mbijetoi rënies nga aeroplani dhe madje regjistroi të gjithë këtë eksperiencë. Blake Henderson, një burrë amerikan, po regjistronte me një Samsung Galaxy S5 nga dritarja e një aeroplani të vogël, kur papritur celulari i shpëtoi nga dora ... Lexo »

Gusht 15, 2017


8 Gusht, 2017

Pulla amerikane me flamurin shqiptar

Ambasada amerikane në Tiranë ka zgjedhur si foto të ditës për të postuar në profilin e saj në rrjetet sociale një pullë poste amerikane. E veçanta e saj qëndron në faktin se në qendër ka flamurin kombëtar shqiptar. Sipas ... Lexo »

Gusht 08, 20174 Gusht, 2017

Japonia shpik akulloren që nuk shkrihet

Në Japoni shpiket akullorja që nuk shkrihet. Ishte një shpikje rastësore e kërkuesve të Qendrës së kërkimit të bioterapisë në Japoni Ata po tentonin të realizonin një ëmbëlsirë duke përdorur polifenolin, një lëng që del nga luleshtrydhet. Pasticieri, të cilit ... Lexo »

Gusht 04, 2017


1 Gusht, 2017

Manovra spektakolare, shuan zjarrin me motoskaf

Një pronar motoskafi reagoi mjaft shpejt dhe me disa manovra vërtetë impresionuese për të fikur një zjarr në bregun e lumit në Kamloops, në Kanada. Dëshmitarët okularë thanë se zjarri shpërtheu në shkurret në afërsi të bregut në lumin South ... Lexo »

Gusht 01, 2017