Sport

sport18 Korrik, 2019

Kendall Jenner e fiksuar me basketbollistët

Për një ndër modelet tepër të kërkuara dhe pëlqyera, Kendall Jenner, nuk flitet vetëm për marrëdhëniet profesionale, por sidomos për ato sentimentale. Pjestarja e familjes më mediatike në SHBA është bërë pjesë e një “meme” që qarkullon në rrjetet sociale, ... Lexo »

Korrik 18, 2019

24 Qershor, 2019

Majlinda Kelmendi shpallet kampione Europe në Minsk

Mbrëmë, Majlinda Kelmendi arriti të merrte medaljen e artë në Kampionatin Evropian të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Xhudistja rekordmene mposhti në finale me Ippon kampionen e deritanishme të Evropës, rusen, Natalia Kuziutina. Është kjo medalja e parë e artë në histori ... Lexo »

Qershor 24, 2019


22 Qershor, 2019

Benfika 18 milionë euro për Rashicën

Milot Rashica mbylli një sezon fantastik në Bundesligë me Verder Bremen duke tërhequr vëmendjen e disa klubeve prestigjoze në europë. Në orë e fundit, ka dal në skenë Benfica që kërkon të siguroj shërbimet e sulmuesit të Kosovës. Gjigantët ... Lexo »

Qershor 22, 2019


21 Qershor, 2019

Fernando Torres tërhiqet nga futbolli

Fernando Torres vendos të varë këpucët në gozhdë. Sulmuesi 35-vjeçar spanjoll, që nga vera e vitit të kaluar është pjesë e skuadrës japoneze, Sagan Tosu, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale njoftoi se ka ardhur momenti të tërhiqet nga ... Lexo »

Qershor 21, 2019