LifeStyle18 Korrik, 2018

Kalaja e Tiranës kthehet në zonë pedonale

Një tjetër hapësirë në funksion të turistëve vendas e të huaj pritet t’i shtohet kryeqytetit pas sheshit “Skënderbej” dhe Pazarit të ri. Kalaja e vjetër e Tiranës është hapësira më e re pedonale që do t’i kthehet qytetarëve së saj ... Lexo »

Korrik 18, 2018


3 Korrik, 2018

Një Nobel alternativ për Letërsinë

Pasi Akademia suedeze i anuloi planet e dhënies së Nobelit të Letërsisë këtë vit, një grup figurash të njohura në vend janë mbledhur bashkë për të krijuar një version alternativ të ceremonisë së çmimeve prestigjioze, në shenjë proteste ndaj ... Lexo »

Korrik 03, 2018
20 Qershor, 2018

Kanadaja legalizon kanabisin

Parlamenti i Kanadasë i dha “dritën jeshile” ligjit që lejon përdorimin rekreativ të marijuanës, duke e bërë të dytin vend të globit, ku hashashi legalizohet plotësisht. Pengesën përfundimtare, i ashtuquajturi “Akti i Kanabisit” e kaloi të martën në Senat me ... Lexo »

Qershor 20, 2018