LifeStyle20 Shtator, 2018

Coca-Cola po studion pijen e re me kanabis

Coca-Cola njihet në të gjithë botën për pijen e famshme me gaz, por shumë shpejt mund të njihet edhe për pijet me kanabis. Më specifikisht, Coca-Cola po diskuton që të investojë në pijet me “CBD.” |CBD” është përbërësi i marijuanës që ... Lexo »

Shtator 20, 2018


14 Shtator, 2018

“Air Albania” nis fluturimet këtë fundjavë

“Air Albania”, kompania e parë ajrore shiptare, ku aksioner është edhe shteti shqiptar, do të nisë fluturimet këtë fundjavë. Destinacioni i parë i saj është linja Tiranë-Stamboll-Tiranë dhe fluturimet do të nisin ditën e shtunë. Këtë pasdite, avioni Airbus 319, ... Lexo »

Shtator 14, 2018
10 Shtator, 2018

E dini që në Kolumbi ka “Albania”?!

Mund t’ju duket e habitshme, por në Kolumbi janë dy provinca që mbajnë emrin “Albania”. Me një distancë prej 1600 km nga njëra- tjetra ato ndodhen në veri dhe jug të të Kolumbisë. “Albania” në veri të vendit, më parë ... Lexo »

Shtator 10, 2018