Header

Zbulohen prezantuesit e Globen Globes 2024

Të enjten, Globes njoftoi raundin e dytë të prezantuesve për shfaqjen e shumëpritur të çmimeve, një formacion që përfshin aktorë, humoristë dhe muzikantë të listës A.

Çmimet Golden Globe 2024 kanë shpallur komedianin Jo Koy si mikpritësin e tyre, me këtë ngjarje që është hera e tij e parë që organizon një shfaqje çmimesh.

Koy, i njohur për stand-up komedinë e tij, sjell një perspektivë të freskët dhe plot humor në eventin prestigjioz.

Ai shpreh emocionin e tij për rolin, veçanërisht si një moment për të nderuar trashëgiminë e tij filipinase. Çmimet, që do të transmetohen në CBS dhe në Paramount+, përfaqësojnë një platformë të rëndësishme për Koy dhe një drejtim të ri për Golden Globes mes ndryshimeve dhe polemikave të fundit.

Përzgjedhja e prezantuesit për Golden Globes 2024 nënkupton një moment kyç për ceremoninë e ndarjes së çmimeve. E njohur për traditën e bashkimit të emrave më të mëdhenj të argëtimit, zgjedhja e organizatorit pasqyron prestigjin e ngjarjes dhe rëndësinë e tij bashkëkohore.

Me një audiencë globale që po afrohet, Golden Globes 2024 nuk është thjesht një ceremoni, por një deklaratë mbi gjendjen e argëtimit sot.

Lista fillestare e prezantuesve për çmimet e 81-të të Golden Globe përfshin Amanda Seyfried, Angela Bassett, Gabriel Macht, Patrick J. Adams, George Lopez, Julia Garner, Justin Hartley, Michelle Yeoh dhe Will Ferrell.

Më shumë prezantues pritet të njoftohen për ceremoninë, e cila do të transmetohet drejtpërdrejt në CBS dhe në Paramount+.

“Barbie” kryeson nominimet e filmave me nëntë, e ndjekur nga “Oppenheimer” me tetë, dhe “Killers of the Flower Moon” dhe “Poor Things” me nga shtatë.

You may also like ...