Header

Tiziano Ferro shpërthen në lot në Sanremo

Mbrëmjen e djeshme u mbajt nata e parë e “Sanremos”, një festival prestigjioz italian ku në natën e tretë do prezantojë edhe moderatorja shqiptare Alketa Vejsiu.

Ai këndoi “Almeno tu nell’universo”, këngë që u performua në festivalin e vitit 1989 nga Mia Martini.

Por diçka nuk shkoi sic duhet dhe shkak mund të jenë emocionet e mëdha. Në përfundim, këngëtari shpërtheu në lot dhe me mikrofon në dorë i tha prezantuesit:

“Shkatërrova gjithçka”. Pavarësisht kësaj, duartrokitjet e publikut nuk munguan për asnjë moment.

Më pas, Tiziano tha se ishte një ndër këngët më të vështira dhe nuk ia doli dot, por të paktën e provoi

You may also like ...