Header

Pacienti 0 negativ, 3 të shëruar nga COVID-19

Pacienti zero, djali i cili kishte ardhur nga Firence dhe u identifikua si personi i parë me koronavirus në Shqipëri u shërua.

Ekskluzivitetin e këtij lajmi e pati kryeministri Edi Rama përmes një postimi në facebook dhe më pas dhe ministrja e Shëndetësisë përmes një postimi konfirmoi atë.

“Edhe pacienti zero sapo është konfirmuar negativ. Babë e bir pritet të lënë spitalin dhe bashkë me pacientin tjetër që la spitalin pasditen e sotme.

You may also like ...