Header

“Rap God” i Eminem, thyen rekord në YouTube

Performanca befasuese e Eminem në “Oscars” duket se i ka shërbyer për mirë.

Kënga e tij, “Rap God” ka hyrë në histori duke arritur 1 miliardë klikime në Youtube.

Hiti i tij është hedhur në treg në vitin 2013 dhe ka arritur majat e famës.

Kënga, e cila arriti kulmin në numrin 7 në Billboard Hot 100 në vitin 2013, shënon videon e tretë të Eminem që ka arritur 1 miliard shikime.

Ajo është bashkuar me një çift të hiteve në krye të tabelave të vitit 2010, “Love the Way You Lie” dhe “Not Feared

Ka mjaftuar një postim i hitit të tij të vitit 2013-të, “Rap God” në rrjetin social Instagram, që ky projekt muzikor të thyente rekord.

Eminem arriti t’i të grumbullojë ato 1 miliard shikime në kanalin e tij zyrtar në YouTube rreth 7 vite pas lançimit të tij në këtë platformë sapo e postoi klipin në instagram.

You may also like ...