Header

Del në ankand këmisha që Princesha Diana ka veshur për fotografitë e fejesës

Fotoja, e publikuar në numrin e shkurtit 1981 të revistës Vogue, është bërë nga Anthony Armstrong-Jones, Konti i parë i Snowdon, i cili ishte i martuar me Princeshën Margaret, motrën e Mbretëreshës Elizabeth II.

Bluza me mëngë të gjata është prej mëndafshi dhe ka një fjongo rozë saten që lidhet në një hark poshtë jakës. Pjesa e përparme ka plisa të lirshme, ndërsa mëngët e gjata përfundojnë me pranga të lirshme.

Në vitin 2019 ishte ndër ekspozitat në Pallatin Kensington në ekspozitën “Diana: Historia e saj e modës”.

Blerësi i këmishës do të marrë gjithashtu një letër autenticiteti të nënshkruar nga Elizabeth Emanuel dhe një kopje të librit të vitit 1998 Diana: Jeta e saj në modë nga Georgina Howell.

Shtëpia e ankandeve pret që ajo të shitet për 80,000 deri në 100,000 dollarë.

You may also like ...