Header

Pas polemikave përfundon seriali “The Idol”

The Idol përfundoi së fundmi sezonin e tij të parë kontrovers  dhe The Weeknd u shfaq në mediat sociale për të festuar dramën.

“Finalja, jam mirënjohës që e ndaj këtë moment me ju të gjithë ndërsa sezoni po mbaron,” shkroi The Weeknd, i njohur me emrin e tij të vërtetë, Abel Tesfaye. “Vazhdoni të shtyni vizionin, pavarësisht se sa me kthesa është udhëtimi.”

Përfundimi i sezonit të Idol u përqendrua te Jocelyn (Lily-Rose Depp) duke hequr dorë nga pronari i klubit të natës dhe talenteve të Tesfaye, Tedros, pasi u përpoq të merrte përsipër jetën dhe karrierën e saj. Episodi mbylli një seri prej pesë episodesh që ngjalli shumë diskutime rreth skenave eksplicite të shfaqjes dhe historive të diskutueshme.

“Ne e dimë se po bëjmë diçka provokuese dhe nuk po i shmangemi kësaj. Kjo është diçka që unë e dija se do të bëja që në fillim,” tha Depp së fundmi për Vogue Australia në një intervistë për kopertinën e korrikut. “Nuk kam qenë kurrë e  interesuar të bëj diçka puritane.”

Nga ana e tij, artisti tha se ai e priste kritikën dhe nuk ishte shqetësuar prej tyre. “Është pothuajse edukative, se kjo është ajo që vjen me të qenit tepër i famshëm,” tha The Weeknd për Variety për trajtimin e famës në shfaqjen e tij. “Ju jeni të rrethuar nga njerëz që nuk jeni të sigurt se cilat janë qëllimet e tyre të vërteta, edhe nëse duket sikur janë të mira. Thjesht nuk e dini kurrë. Por sigurisht, kam qenë shumë me fat që kam njerëz rreth meje që i njoh mirë, gjë që është e rëndësishme dhe është një dhuratë”

You may also like ...