Header

Durrës, 11 pjesëtarë të një familjeje me COVID-19

Durrësi ka shënuar një rritje të ndjeshme të numrit të të infektuarve brenda 24 orëve, me plot 12 raste të reja në krahasim me një ditë më parë.

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se janë 26 raste gjithsej vetëm në Durrës.

Gazetari i Ora News, Mark Brunga mëson se 11 prej 12 rasteve të reja janë familet e tre vëllezërve me banim në Durrës.

Burime të sigurta i thanë gazetarit se atyre u është marrë tampon dje dhe është sjellë në Tiranë për analizë.

Ata ndodhen të vetëkarantinuar në banesë.

You may also like ...