Header

Meghan rrëfen dhuratën që i ka kërkuar Archie për Krishtlindje dhe ajo ia ka mohuar

Meghan Markle ka zbuluar pasionin e ri të djalit të saj, Princit Archie, për fotografinë. Ajo rrëfeu se Archie shprehu dëshirën për një aparat fotografik luksoz si dhuratë për Krishtlindje.

Zbulimi erdhi gjatë një sesioni pyetjesh dhe përgjigjesh pas shfaqjes së filmit të shkurtër të Netflix “The After” në rezidencën e tyre në Montecito, Kaliforni, ku Markle, Princi Harry dhe fëmijët e tyre, Archie 4-vjeçar dhe Princesha Lilibet 2-vjeçare, banojnë.

Markle tregoi se interesi i Archie-t për fotografinë u ndez nga Misan Harriman, një fotograf i njohur i cili ka kapur momentet familjare të Dukës dhe Dukeshës së Sussex.

Gjatë një mësimi fotografie me Harriman, Markle i dhuroi Archie-t një aparat fotografik, por ai menjëherë vuri në dukje: “Por nuk është një Leica si i Misan”, duke iu referuar kamerave të nivelit të lartë, që mund të jenë mjaft të kushtueshme.

Markle e tregoi me humor bisedën e tyre.

“Nuk do të marrësh një Leica! As për Krishtlindje”, deklaroi ajo.

Pavarësisht qasjes së Princit Harry ndaj kamerave për shkak të rolit të paparacëve në jetën e princeshës Diana, Markle shprehu mirënjohjen ndaj Harriman për frymëzimin e djalit të tyre.

You may also like ...