Header

Publikohen pamjet e para të skenës së Eurovisionit në Malmo

Gara më e madhe e muzikës në Evropë, “Eurovision Song Contest”, ka publikuar pamjet se si do të duket skena për edicionin e vtiti të ardhshëm.

Eventi do të mbahet në Malmo të Suedisë, pasi këngëtarja suedeze Loreen fitoi garën vitin që po lëmë pas.

Malmo, qyteti bregdetar, i treti më i madh në Suedi është zgjedhur nga autoritetet për të pritur festivalin e vitit të ardhshëm 2024 Eurovision.

Faqja zyrtare e Eurovision-it ka publikuar pamje vizuale të skenës e cila ka një moto mbrapa: Të bashkuar prej muzikës.

Artistë përfaqësues të shteteve evropiane do të ngjitin skenën me datat 7, 9 dhe 11 maj 2024.

Eurovision 2024 stage renders: Malmö Arena

Eurovision Song Contest on X: "WOW! We have a stage! ?? Welcome to Malmö Arena! ?? ? #UnitedByMusic #Eurovision2024 https://t.co/e6DfIZLsRx" / X

Eurovision 2024 stage renders: Malmö Arena

You may also like ...