Filma7 Shtator, 2018

Del traileri i filmit të Vincent van Gogh

Është publikuar traileri i “At Eternity’s Gate”, filmi biografik për Vincent van Gogh, që interpretohet nga aktori Willem Dafoe. Filmi me regji të Julian Schabel ndjek piktorin e famshëm në ditët e tij të fundit të jetës. Pasi është shfaqur në ... Lexo »

Shtator 07, 20185 Shtator, 2018

Daniel Craig rikthehet me “Knives Out”

Regjisori i “Star Wars”, Rian Johnson do të punojë më thrillerin “Knives Out” dhe premtohet një punë mbresëlënëse. Johnson do të bashkëpunojë me një nga aktorët më të famshëm, Daniel Craig, në një fabul të shkruar nga vetë regjisori. Filmi përqendrohet ... Lexo »

Shtator 05, 2018


5 Shtator, 2018

Filmi kosovar propozohet për “Oscar”

“Martesa”, me skenar dhe regji nga Blerta Zeqiri, fitues i dy çmimeve në Festivalin e Filmit në Talin, është propozimi zyrtar i Kosovës për kategorinë “Filmi më i mirë i huaj” në “Oscar”. “Martesa” flet për një trekëndësh dashurie pranë ... Lexo »

Shtator 05, 2018

1 Shtator, 2018

Rikthehet Tony Montana

“Njeriu me shenjë” pritet të rikthehet. Regjisori Antoine Fuqua është shprehur se po vijon punën me skenarit e ribërjes së filmit ikonë me Al Pacino dhe përshtatjen në një histori të ditëve të sotme. “Skenari është i thjeshtë. Një burrë ... Lexo »

Shtator 01, 2018