Header

Zbulohet kasti i filmit për jetën e Michael Jackson

Filmi biografik i shumëpritur për jetën e Michael Jackson vjen më 18 prill 2025 dhe kasti i plotë më në fund është zbuluar!

Filmi, i titulluar thjesht “Michael”, do të dokumentojë jetën e mbretit të popit nga vitet e tij të reja deri në vdekjen e tij.

Ende në prodhim, projekti Lionsgate dhe Universal Pictures do të shfaqë Jaafar Jackson, nipin e Michael, duke marrë rolin kryesor të xhaxhait të tij.

Tani, aktorët që do të luajnë secilin anëtar të ikonës Jackson 5 janë vendosur: Juliano Krue Valdi dhe Jaafar si ikona e ndjerë e popit; Jayden Harville dhe Jamal R. Henderson në rolin e Jermaine; Jaylen Lyndon Hunter dhe Tre Horton si Marlon; Judah Edwards dhe Rhyan Hill në rolin e Titos; dhe Nathaniel Logan McIntyre dhe Joseph David-Jones si Jackie.

Colman Domingo do luajë si babai i tyre, Joe Jackson, ndërsa Nia Long si Katherine Jackson. Miles Teller luan si John Branca.

John Logan shkroi skenarin dhe Antoine Fuqua është regjisori.

“Natyra vërtet epike e këtij filmi kërkonte gjithsej dhjetë aktorë me talentin për të portretizuar Jackson 5 gjatë viteve. Jam i emocionuar të sjell këtë grup të jashtëzakonshëm aktorësh dhe interpretuesish para audiencës mbarëbotërore në këtë film.”- tha producenti Graham King në një deklaratë për shtyp të martën.

You may also like ...