Header

Jeff Bezos fejohet me Lauren Sanchez pas 5 vitesh lidhje

Miliarderi Jeff Bezos i ka propozuar partneres së tij, Lauren Sanchez, pas gati pesë vitesh lidhjeje, njofton PageSix.

Asnjë detaj shtesë në lidhje me propozimin apo planet e dasmës nuk dihen ende. Por, dyshja janë fotografuar bashkë dhe në dorën e Sánchez bie në sy unaza.

Çifti aktualisht ndodhet në jug të Francës, ku kanë mbërritur për Festivalin e Filmit në Kanë. Gjatë ditëve të fundit, ata kanë organizuar disa festa për miqtë e ngushtë në jahtin e tij luksoz prej 500 milionë dollarësh, ndërsa së shpejti do të nisin përgatitjet për dasmën.

Bezos dhe Sánchez, një ish-gazetare dhe tani filantrope, dolën për herë të parë publikisht me lidhjen e tyre në vitin 2019. Që kur Bezos dhe Sánchez filluan të takoheshin, ata kanë mbajtur detaje të jetës së tyre së bashku kryesisht private, pa u fotografuar në ngjarje të ndryshme.

Në vitin 2022, çifti foli me CNN në shtëpinë e tyre në Washington në intervistën e tyre të parë të përbashkët ku ata folën për punën e tyre filantropike drejt dhënies strategjike të pasurisë së madhe të Bezos për një sërë kauzash.

Asokohe, Sánchez i tha CNN se ata janë si “shokë skuadre vërtet të shkëlqyer”, duke shtuar me të qeshur se ata gjithashtu mund të jenë “të mërzitshëm”. Bezos e përshkroi gazetaren fituese të çmimit Emmy si “personin më bujar, më zemërgjerë që mund të takoni ndonjëherë”, dhe tha se ajo është “një frymëzim”.

Miliarderi është gjithashtu themeluesi i kompanisë hapësinore ‘Blue Origin’, dhe ishte në bordin e një fluturimi të vitit 2021 në hapësirë me raketën New Shepard.

You may also like ...