Header

Filmi i JLo dhe Ben Affleck ndalon xhirimet

Filmi i ardhshëm i Ben Affleck, Unstoppable, ku do të luajë gruaja e tij Jennifer Lopez, ka “pezulluar xhirimet” mes grevës së vazhdueshme të shkrimtarëve.

Unstoppable është një film i ardhshëm për jetën e mundësit Anthony Robles, i cili lindi me një këmbë dhe fitoi një titull kampion kombëtar në 2011. Por kompania e prodhimit të Benit Artists Equity, të cilën ai e drejton së bashku me aktorin, Matt Damon, i është dhënë një goditje e re. Thuhet se Unstoppable ka qenë në harresë që nga mesi i javës, me xhirimet që supozohet se janë ndërprerë për shkak të grevave , sipas Deadline.

Aktualisht nuk dihet se kur filmi do të rifillojë xhirimet, me raporte që thonë se ka të ngjarë të rifillojë kur të përfundojë greva. Arsyeja kryesore e grevës është në mbështetje të pagës së pakënaqshme që shumë prej tyre po marrin, si dhe po kërkojnë gjithashtu rregullim në “përdorimin e materialit të prodhuar duke përdorur inteligjencën artificiale ose teknologji të ngjashme”.

Goditja për kompaninë e Benit vjen pasi ai dhe Jen thuhet se nënshkruan marrëveshjen për rezidencën e tyre prej 60 milionë dollarësh, e cila vjen vetëm pak javë pas grindjes së  supozuar të tyre në tapetin e kuq. Çifti  të cilit shpesh i referohen si Bennifer, u martuan verën e kaluar pasi rindezën romancën e tyre. Ata filluan të takoheshin për herë të parë në vitin 2002 dhe u fejuan po atë vit. Më pas ata e shtynë dasmën e tyre në shtator 2003 dhe u ndanë zyrtarisht në janar 2004.

You may also like ...