Header

Dr.Dre nderohet me një yll në “Walk of Fame”

Producenti i njohur, Dr.Dre është nderuar me një yll në “Hollywood Walk of Fame”.

Artistë duke përfshirë Eminem, 50 Cent, Snoop Dogg dhe manjati i muzikës Jimmy Iovine ishin të pranishëm për të nderuar Doktorin, diçka që Dr. Dre tha se do të kishte shumë kohë.

“Do të doja të falënderoja Dhomën e Tregtisë së Hollivudit, e cila ndjeu se më në fund isha gati të ecja në gjurmët e Ice Cube, Snoop Dogg, 50 cent, të cilët të gjithë morën yje para meje për disa arsye,” tha ai.

Miku dhe bashkëpunëtori në muzikë për një kohë të gjatë Snoop Dogg vlerësoi mikun e tij.

“Nuk do të ketë Snoop pa Dre. Së bashku krijuam magjinë në studio. Bashkëpunimet tona kanë lënë gjurmë në botën e muzikës.”

Hitet më të mëdhenj të Dr.Dre përfshijnë “In Da Club” të 50 Cent, “Family Affair” të Mary J. Blige dhe “Crack A Bottle” të  Eminem.

Dr. Dre Gets His Hollywood Walk of Fame Star Surrounded by Eminem, 50 Cent, Snoop Dogg, and more | Eminem.Pro - the biggest and most trusted source of Eminem

Dr. Dre received his star on the Hollywood Walk of Fame today! : r/pics

Snoop Dogg, Eminem and 50 Cent Honor Dr. Dre at Hollywood Walk of Fame Ceremony: Video | Music Times

You may also like ...