Header

Billie Eilish reagon për nominimin e saj për “Oscar”: Do të thotë gjithçka për mua

Një këngë e Billie Eilish është nominuar për Oscar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të këtij viti. Kënga “Për çfarë u bëra?”, e interpretuar nga këngëtarja për filmin “Barbie” është në garë për çmimin ‘Kënga më e Mirë’.

Të nominuar në të njëjtën kategori janë edhe ‘The Fire Inside’ nga filmi ‘Flamin’ Hot’, ‘I’m Just Ken’ gjithashtu nga filmi ‘Barbie’, ‘It Never Went Away’ nga ‘American Symphony’ dhe ‘Wahzhaze. (Një këngë për njerëzit e mi)’ nga filmi i Martin Scorsese ‘Killers of the Flower Moon’.

Për të falënderuar Akademinë për nominimin e saj, Billie Eilish shkoi në mediat sociale.

Në veçanti, ajo ka publikuar në llogarinë e saj personale në Instagram, një foto në të cilën përqafon Margot Robbie dhe në mbishkrim ka shkruar: “Faleminderit shumë anëtarëve të Akademisë që nominuan “What Was I Made For?”. I jemi pafund mirënjohës për këtë nder dhe për të qenë pjesë e ‘Barbie‘”.

Më pas, ajo shkroi një tekst tjetër, të cilin e firmosi me vëllain dhe muzikantin e saj, Phineas. Në të, ajo thotë: “Ne jemi shumë të nderuar që marrim një nominim për ‘Për çfarë u bëra?’ Si adhurues të përjetshëm të filmit, partiturave filmike dhe çmimeve të Akademisë, kjo do të thotë gjithçka për ne. Ne i jemi shumë mirënjohës Akademisë, anëtarëve të saj dhe që jemi të njohur përkrah kaq shumë kantautorëve që respektojmë dhe admirojmë. Mirënjohja dhe falënderimet tona më të thella shkojnë për Greta Gerwig dhe Noah Baumbach të pakrahasueshëm për vizionin dhe ekzekutimin e tyre gjenial, të gjithë kastin dhe ekipin e Barbie, Lucky Chap Entertainment dhe ekipin e Warner Bros. Fotot. Faleminderit Mark Ronson dhe Andrew Wyatt për gërshetimin e këngës sonë në këtë film. Dhe një përshëndetje të madhe për Margot Robbie për depërtimin e saj të jashtëzakonshëm si producente dhe performancën e saj të shkëlqyer që na preku aq thellë kur po shkruanim këtë këngë. Është me të vërtetë nderi ynë. Faleminderit”.

You may also like ...