Header

Bill Nighy mohon romancën me Anna Wintour

epa10602894 Anna Wintour, Editor in Chief at Vogue (L) and British actor Bill Nighy (R) arrive on the red carpet for the 2023 Met Gala, the annual benefit for the Metropolitan Museum of Art's Costume Institute, in New York, New York, USA, 01 May 2023. The theme of this year's event is the Met Costume Institute's exhibition, 'Karl Lagerfeld: A Line of Beauty.' EPA/JUSTIN LANE

Pas vitesh mohimesh se lidhja e tyre nuk ishte asgjë tjetër veçse një miqësi, Anna Wintour bëri debutimin e saj në tapetin e kuq Met Gala me Bill Nighy. Ata mbërritën krah për krah në Muzeun Metropolitan të Artit, Wintour, e veshur me Chanel për të nderuar mikun e saj Karl Lagerfeld, i pëshpëriti në vesh Nighy-t ndërsa pozuan për kamerat dhe ngjitën shkallët  për në ngjarjen vezulluese.

Megjithatë, në mënyrë intriguese, një përfaqësues i Nighy-t zgjodhi të mohojë romancën, duke folur për “Page Six”, “Bill dhe Anna kanë qenë thjesht miq të shkëlqyer për dy dekada. Ata nuk janë në një lidhje”. Edhe pse përfaqësuesit e Wintour refuzuan të komentojnë për marrëdhënien, një burim i afërt me të tha, “Ne mendojmë se nata e kaluar flet vetë”.

Ndërkohë që një i ftuar brenda festës luksoze tha, “Ata janë shumë të lezetshëm”. Një tjetër i brendshëm theksoi se Wintour ishte duke buzëqeshur gjatë gjithë kohës, duke thënë: “Ata janë çifti i ri mbretëror i modës! Shikoni gjuhën e tyre të trupit. Unë kurrë nuk e kam parë Anën kështu më parë… edhe kur ajo ishte me Shelby,  (Bryan, ish-partneri i saj), ai qëndronte gjithmonë pas saj”.

Ëintour dhe Nighy kanë qenë miq për dekada dhe shpesh janë parë së bashku në udhëtime në teatër dhe restorante rreth Londrës dhe NYC. Bill u nda nga partnerja e tij afatgjatë, aktorja Diana Quick, me të cilën ka një vajzë, aktoren Mary Nighy, në vitin 2008, ndërsa Anna kishte një lidhje të gjatë me biznesmenin teksan Shelby Bryan, e cila përfundoi disa vite më parë.

You may also like ...