Header

Zbulohen prezantueset e “Eurovision 2024”

Prezantueset e Eurovizionit të 68-të në Malmö do të jenë aktorja hollivudiane dhe suedeze Malin Okerman dhe Petra Mede, një aktore dhe komediane suedeze, e cila tashmë ka organizuar dy herë garën më të madhe muzikore evropiane.

Organizatorët e Eurovizionit të sivjetshëm njoftuan se Petra Mede dhe Malin Okerman do të jenë prezantueset e konkursit në Malmö.

Petra Mede do të jetë prezantuese e Eurovizionit për herë të tretë. Për herë të parë, ajo drejtoi konkursin e mbajtur në Malmö në vitin 2013, dhe tre vjet më vonë ajo priti konkursin me fituesin e Eurovizionit Mons Selmerlov në Stokholm. Ajo deklaroi se mezi priste të punonte me Malin Aukerman.

Malin Okerman ka lindur në Stokholm dhe është rritur në Kanada. Ajo aktualisht jeton në Los Anxhelos me familjen e saj dhe Malmö është një mjedis i njohur për të, pasi babai i saj jeton në Falsterbo aty pranë. Ajo luajti në produksione të shumta të Hollivudit dhe bashkëpunoi me aktorë të famshëm si Sandra Bullock, Jennifer Aniston, Ben Affleck dhe Dwayne Johnson.

Here are the hosts of the Eurovision Song Contest 2024

You may also like ...