Header

Reperi i njohur, Mozzik përfundon në polici

Mbrëmjen e së mërkurës thuhet se reperi i njohur, Mozzik është shoqëruar në polici.

Ai dyshohet se ka kanosur me armë një person, si pasojë e një mosmarrëveshje momentale që kanë pasur me njëri–tjetrin që thuhet dhe kaloi në kërcënime.

Rasti është konfirmuar edhe nga kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, i cili ka thënë se arma është dorëzuar dhe janë dhënë dy dëshmi të ndryshme lidhur me përdorimin e armës.

Ndërkohë në deklaratën e tij para hetuesve, lidhur me denoncimin që është bërë kundër tij, artisti ka mohuar se e ka kërcënuar me armë personin në fjalë, duke shtuar se armën nuk e ka ekspozuar fare.

You may also like ...