Header

Simon Cowell detyrohet të tërhiqet nga audicionet e “Britain’s Got Talent”, ja arsyeja

Simon Cowell u detyrua të tërhiqej nga xhirimet e Britain’s Got Talent pasi u godit nga një sëmundje. 64-vjeçari humbi një numër audicionesh pasi pati një dhimbje koke.

Një burim i tha Daily Star: “Simon duhej të zhironte si zakonisht, por ai filloi të mos ndihej mirë. Pas disa diskutimesh, ai u tha të gjithëve se nuk ishte në gjendje të merrte pjesë në xhirime.”

Simonit i pëlqen të bëjë Britain’s Got Talent, ndaj ishte i mërzitur që duhej të humbiste xhirimet. Simon dhe gjyqtarët e tjerë të Britain’s Got Talent, Alesha Dixon, Bruno Tonioli dhe Amanda Holden, së bashku me prezantuesit Ant McPartlin dhe Declan Donnelly u kthyen në xhirimet për serialin e ardhshëm muajin e kaluar.

Ndërkaq, Simon Cowell po bën një investim të madh në një markë të madhe alkooli në SHBA. 63-vjeçari, ka pasur një ndryshim në lidhje me investimet dhe karrierën e tij pasi la famën, duke shitur rezidencën e tij 45 milionë paund në Holland Park dhe duke reduktuar stafin në kompaninë e tij diskografike, Syco.

Ai tani është bashkëpronar i ri i Harry Blu, një distileri me bazë në Majami, e themeluar nga Harry Blustein. Duke ndarë lajmin në Twitter, Simon njoftoi: “Harry Blu” janë një ekip i vogël tepër i përkushtuar me shije dhe pasion të madh që ka ndërtuar biznesin e tyre. Jam i emocionuar që jam pjesë e fazës tjetër të zhvillimit të tyre.

You may also like ...