Header

Parashikimi i motit për sot/ Vranësira e temperatura deri në 24 gradë celsius

Këtë javë vendi ynë parashikohet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme. Masat ajrore që qarkullojnë janë relativisht të lagështa.

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira në shtim kryesisht nga orët e mesditës, të cilat hera, herës pasohen me reshje shiu me intensitet të ulët ndërsa në relievet malore lokalisht mesatar në formën e shtrëngatave afatshkurtra shoqëruar me shkarkesa elektrike e lokalisht breshër.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit sot pritet të arrijnë:

në bregdet: 14 / 22 °C

në vendet e ulëta: 12 / 24 °C

në vendet malore: 9 / 16 °C

You may also like ...