Header

Meghan Markle refuzon marrëveshjen me Dior

Së fundmi u përfol se Meghan Markle “mund të jetë në prag të nënshkrimit të një marrëveshjeje të madhe me shtëpinë franceze të modës Dior për ta bërë atë një fytyrë të kompanisë”. Por një zëdhënës i Sussex-it i tha Telegraph se pretendimet ishin të pavërteta.

Artikulli i Daily Mail erdhi disa ditë pasi Markle dhe bashkëshorti i tij Princi Harry u ndanë me Spotify. “Ka pasur thashetheme për javë të tëra që Markle do të nënshkruajë një marrëveshje me Dior,” tha një “socialist i shquar i Beverly Hills” për Mail. “Nëse ajo e bën këtë, atëherë askush nuk do ta mbajë mend që podkasti i saj i vogël u anulua pas një sezoni.”

Është e vërtetë që partneritetet me shtëpitë kryesore të dizajnit vijnë me pagesa masive; Marrëveshja e fundit e Johnny Depp me Dior-inishte “mbi 20 milionë dollarë”, ndërsa Jennifer Lawrence zgjati kontratën e saj me markën për “midis 15 dhe 20 milionë dollarë” në 2014, siç raportonte në atë kohë Page Six.

Ish-aktorja ka treguar gjithmonë pëlqimin e saj për markën. Thuhet se ajo kishte veshur Dior në ditën e saj të dasmës në 2018 dhe në Jubilee Platinum të Mbretëreshës në 2022. Meghan gjithashtu iu drejtua Dior-it për momente më personale, duke veshur markën gjatë pagëzimit të djalit të Princit Archie në vitin 2019 dhe duke veshur një kapelë Stephen Jones për Dior për funeralin e Mbretëreshës Elizabeth II në 2022. Princi Harry, ndërkohë, veshi një kostum Dior në kurorëzimin e babait të tij në maj dhe zgjodhi të njëjtën markë për një dalje në gjykatë në mars.

You may also like ...