Header

Mbreti Charles bën paqe me Princ Harry?

Dera e pallatit është “gjithmonë e hapur” për Princin Harry dhe Meghan Markle, pohon një mik i mbretit Charles.

Charles thuhet se është i lumtur të ribashkohet me djalin e tij të larguar dhe gruan e tij, Markle, pas kurorëzimit të tij të shtunën e kaluar. “Mundësia që kishte për Harry-n për ta zgjidhur këtë çështje me mbretin është zhdukur tani për tani,” tha një mik i monarkut të sapo kurorëzuar për Daily Beast.

“Sigurisht, Charles do të mirëpriste gjithmonë një pajtim me Harry-n dhe Meghan-in. Ai e ka bërë shumë të qartë këtë,” shpjegoi ai. “Dera e tij është gjithmonë e hapur në këtë drejtim”, vazhdoi burimi.

Grindja ka qenë e lartë midis Markle, Dukës së Sussex dhe familjes mbretërore që kur çifti u zhvendos në Kaliforni në vitin 2020. Përçarja u thellua më tej kur Harry publikoi librin “Spare” janarin e kaluar dhe foli për marrëdhënien e tij plot tension me familjen e tij.

Themeluesi i Invictus Games mori vendimin për të marrë pjesë në kurorëzimin e Charles më 6 maj në Westminster Abbey. Megjithatë, Markle vendosi të qëndrojë në shtëpi në SHBA me dy fëmijët e tyre, Archie dhe Lilibet.

Harry u paraqit në ngjarjen luksoze dhe u ul në radhën e tretë me kushërirën e tij, Princeshën Eugenie, vajzën e Princit të turpëruar Andrew, dhe burrin e saj, Jack Brooksbank. Harry gjithashtu nuk ishte në gjendje të vishte rroba ceremoniale, ndryshe nga Princi i Uellsit dhe kishte veshur një kostum të thjeshtë Dior dhe medaljet e tij.

You may also like ...