Header

Madonna bën histori me këngën e re “Popular”

LOS ANGELES, CALIFORNIA - FEBRUARY 05: Madonna speaks onstage during the 65th GRAMMY Awards at Crypto.com Arena on February 05, 2023 in Los Angeles, California. (Photo by Kevin Mazur/Getty Images for The Recording Academy)

Madonna ka marrë fronin si gruaja e parë që nga Cher që ka një këngë në Billboard Hot 100 në pesë dekada të ndryshme. Cher dhe Madonna janë të vetmet artiste femra që kanë arritur këtë sukses.

“Popular” është një bashkëpunim me Playboy Carti dhe The W+eeknd për serin e re të këtij të fundit, “The Idol”.

Me një kast të udhëhequr nga The Weeknd dhe Lily-Rose Depp, “The Idol” ndjek një yll pop, i cili bie në grackën e një pronari të klubit të natës.

Të gjitha aktet e tjera që debutuan në Billboard Hot 100 në pesë ose më shumë dekada ishin artistë meshkuj si Elvis Presley, Frank Sinatra dhe Michael Jackson ose grupe krejtësisht meshkuj si Rolling Stones dhe Santana.

“Popular” doli më 2 qershor dhe është shoqëruar mes një seri kritikash rreth “The Idol”, i cili ka marrë një bujë në internet që kur u shfaq premierë në Kanë në maj. Pjesa më e madhe e reagimit ka kryqëzuar personazhin e Lily-Rose dhe skenat eksplicite që janë përfshirë.

You may also like ...