Header

Johnny Depp refuzon rikthimin si Jack Sparrow

Portretizimi ikonë i Johnny Depp i kapitenit Jack Sparrow në ekskluzivitetin “Pirates of the Caribbean” i solli atij pasuri dhe famë. Megjithatë, lidhja e tij me Disney-n mori fund pasi ish-gruaja e tij e akuzoi atë për abuuzim gjatë martesës së tyre.

Depp doli fitimtar në betejën ligjore kundër Amber Heard, të cilën shumë e panë si një pengesë për lëvizjen #MeToo. Me një fitore të konsiderueshme në gjyq dhe rikthim të suksesshëm në karrierë, pati spekulime nëse ai do të vendoste edhe një herë kapelën e piratit.

Por, sipas Daily Mail, Johnny Depp “nuk ka ndërmend të punojë më me Disney-n” si përgjigje ndaj trajtimit të tij gjatë polemikave të Amber Heard. Ai është aq i palëkundur në vendimin e tij sa nuk do të riprodhojë rolin e Jack Sparrow, edhe nëse kjo do të thotë të marrë një ditë pagese prej 20 milionë dollarësh.

Kjo konfirmon deklaratën e mëparshme të Depp gjatë gjyqit se bashkëpunimi i tij me Disney kishte marrë fund definitivisht. Ndërsa akotrimund të mos jetë i interesuar të luajë edhe një herë piratin e dashur të Hollivudit, kineastët do të donin ta kthenin atë.

Jerry Bruckheimer, producenti i filmave “Pirates”, shprehu dëshirën e tij për kthimin e Depp, por pranoi se në fund  varet nga Disney. Ai tha në një intervistë të vitit 2022 me The Hollywood Reporter: “Duhet t’i pyesni ata. Nuk mund t’i përgjigjem kësaj pyetjeje. Do të doja ta kisha atë në film. Ai është një mik, një aktor i mrekullueshëm dhe është për të ardhur keq që jeta jonë personale futen në gjithçka që bëjmë”.

You may also like ...