Header

Guxoni të zhvisheni: 20 plazhet nudo më të mira në botë

Ka qenë një vit i ndaluar për lakuriqësinë në mbarë globin.

Berlini kohët e fundit njoftoi se gratë tani mund të bëjnë topless në pishinat publike të kryeqytetit gjerman, ndërsa ishulli Nantucket u bë topless dhjetorin e kaluar pasi vendasit votuan në favor të “barazisë gjinore në plazhe”.

Pas një pauze shumëvjeçare Covid, fushata Free the Nipple u rikthye me parada topless në New York City, Vancouver, Paris dhe gjetkë. Dhe figura e femrës me vështirësi të mbuluar ishte deklarata e modës du jour në Met Gala, Javën e Modës në Milano, Çmimet BRIT në Londër dhe ngjarje të tjera në raftet kryesore.

Ndërkohë, ka më shumë vende se kurrë për të bërë diell, për të notuar apo për të ndërtuar kështjella rëre ose të natyrshme në çdo kontinent.

Nga brigjet shkëmbore te rëra e imët me pluhur talk, dhe gjiret e qyteteve të mëdha deri te brigjet e izoluara, tani ka qindra plazhe ku është krejtësisht e ligjshme (ose të paktën de facto legale) të argëtohesh pranë detit me asgjë më shumë se kostumin e ditëlindjes.

“Plazhet dhe vendpushimet më të mira nudo në botë”

 1. Playa Naturista Chihuahua, Uruguay
 2. Nida Nude Beach, Lithuania
 3. Little Palm Beach, Waiheke, New Zealand
 4. Nugal Beach, Croatia
 5. Moshup Beach, Martha’s Vineyard, Massachusetts
 6. Black’s Beach, La Jolla, California
 7. Lady Bay Beach, Sydney, Australia
 8. Buhne 16, Sylt, Germany
 9. Wreck Beach, Vancouver, Canada
 10. Red Beach, Crete, Greece
 11. Anse de Grande Saline, St. Barts
 12. Platja des Cavallet, Ibiza, Spain
 13. Little Beach, Maui, Hawaii
 14. Cap d’Agde beach, France
 15. Mpenjati Beach, KwaZulu-Natal, South Africa
 16. Playa Zipolite, Oaxaca, Mexico
 17. Metsoke Dragot, Israel
 18. Praia Massarandupió, Bahia, Brazil
 19. Spiaggia di Guvano, Vernazza, Italy
 20. Haulover Beach Park, Miami, Florida

You may also like ...