Header

Adele zbulon kuptimin e vërtetë të këngës ‘Set fire to the rain’

Të gjithë i kemi ndjerë këngët e Adele në një moment apo në një tjetër dhe të gjithë e kuptojmë që pas teksteve dhe vijës melodike të tyre fshihen një sërë emocionesh dhe ndjenjash të përkthyer në muzikë.

Në një prej koncerteve të dhënë së fundmi, këngëtarja ka vendosur t’ju tregojë fansave rreth kuptimit dhe origjinën e disa prej këngëve të saj, përfshi këtu edhe këngën e njohur “Set Fire to the Rain”.

Ajo i ka treguar audiencës se ishte duke argumentuar me të dashurin e saj në atë kohë, dhe nga nervat ka dalë jashtë shtëpisë në mënyrë që djali mos ta shihte teksa ajo ishte e mërzitur.

Gjatë sherrit, i dashuri i tha:”Ti nuk do të jesh në gjendje ta ndezësh atë cigare në shi”. Por ajo arriti ta ndizte dhe kjo është arsyeja që këngëtarja e ka titulluar këngën “Set Fire To The Rain”.

Kjo këngë ka qenë kënga e tretë e albumit të saj “21”, e cila është publikuar në janarin e vitit 2021.

You may also like ...