Header

“Cowboy Carter” i Beyonce, albumi më i transmetuar i Spotify në një ditë të vetme!

Albumi më i ri i Beyonce, “Cowboy Carter”, tashmë po vendos rekorde.

Queen Bey po mban kurorën e saj pasi “Cowboy Carter” bëhet albumi më i transmetuar i Spotify në një ditë të vetme këtë vit.

Albumi i ri i Beyoncé, i frymëzuar nga country, “Cowboy Carter” tani mban rekordin për albumin më të transmetuar në një ditë të vetme në 2024 deri më tani, njoftoi Spotify në Instagram të premten. “Kjo është gjithashtu hera e parë që një album country mban titullin këtë vit,” shkroi Spotify në mbishkrimin e postimit.

Llogaria e “Spotify” e listoi projektin si debutimin më të madh të vitit 2024, me gati 30% dhe debutimin më të madh ndonjëherë, nga një artiste me ngjyrë.

“Cowboy Carter” është debutimi i gjashtë më i lartë i “Spotify” nga një femër, në të gjitha kohërat.

Të premten, Beyoncé publikoi albumin e saj të tetë në studio, një largim i ngadaltë nga rekordet e saj të mëparshme të frymëzuara nga rrënjët e saj nga Teksasi dhe eksplorimi personal muzikor. Albumi përmbante kopertinat e këngës së dashur të Dolly Parton “Jolene” dhe baladës “Blackbird” të The Beatles.

Superylli botëror bashkëpunoi gjithashtu me alumin e “X Factor” Willie Jones, Willie Nelson, Miley Cyrus, Brittney Spencer, Shaboozey, Tanner Adell, Tiera Kennedy, Reyna Roberts, Post Malone dhe vetë Parton.

UPROXX on X: ".@Beyonce's 'Cowboy Carter' has lassoed in massive streaming  numbers on @Spotify. The album even broke the platform's single-day  streaming record (previously held by Metro Boomin and Future's "We Don't

You may also like ...