Header

Almeda Abazi tregon se cila nga femrat shqiptare i duket më e bukura

Ish-Miss Shqipëria 2008, aktorja Almeda Abazi, e vendosur tashmë prej shumë vitesh në Turqi, konsiderohet një ndër femrat më të bukura në Shqipëri.

Mirëpo edhe ajo dikur ka patur dikë frymëzim dhe këtë nuk ka ngurruar ta tregojë në një intervistë të dhënë së fundmi.

E pyetur se cila është sipas saj gruaja më e bukur shqiptare, Almeda tha se ka shumë.

“Nuk e kisha menduar ndonjëherë, por unë jam rritur duke kopjuar, kam qenë shumë e vogël dhe vishja rroba banjo trupi dhe kopjoja gjithmonë Hygerta Sakon. E përshëndesim! Unë vishesha dhe vendosja diçka si bluzë për t’i bërë flokët e gjata edhe e çoja nga mbrapa e thoja” unë jam Hygerta”, tha Almeda.

You may also like ...