Header

Britania e Madhe nis reality show-n e parë vetëm për gay

Dannii Minogue mendon se homoseksualët kanë pritur “shumë gjatë” për të pasur shfaqjen e tyre të takimeve.

Ylli 51-vjeçar i popit do të kryesojë shfaqjen e BBC Three ‘I Kissed A Boy’ dhe është “shumë krenare” për transmetuesin që më në fund e solli konceptin në jetë pasi kaq shumë thirrje “kanë rënë në vesh të shurdhër” në e kaluara.

Ajo citohet nga The Daily Star të dielën të ketë thënë: “Ky shfaqje është shansi i parë që takimet me homoseksualët të shihen në TV në Mbretërinë e Bashkuar në zhanrin e realitetit. Ishte shumë e gjatë që thirrjet për këtë lloj shfaqjeje ranë në vesh të shurdhër. Unë jam shumë krenar për BBC që e bëri këtë të ndodhë. Dera tani është e hapur dhe mundësia është tani për t’u përfshirë.”

Krijuesja e hitit “All I Wanna Do” – e cila është motra më e vogël e legjendës së “Spinning Around”, Kylie Minogue – e përshkroi më parë rolin prezantues si “punën e saj të ëndrrave” pasi u zotua të vendoste “zemrën dhe shpirtin” e saj në shfaqjen e re, vite pasi ajo u përqafua për herë të parë nga fansat e saj homoseksualë në fillimin e karrierës së saj.

“Është puna ime e ëndrrave. Unë u përpoqa shumë herë me miqtë e mi për të bërë mblesëri dhe kam qenë shumë i suksesshëm me miqësitë me partneritete biznesi dhe më pas kam qenë i suksesshëm me miqtë e mi Ian dhe Dan – ata u martova. Pra, po, është shfaqja e parë e takimeve me homoseksualët. Më kujto pse e kemi pritur kaq gjatë për këtë, apo jo? Më duket sikur kemi vite që kemi parë kaq shumë shfaqje takimesh nëse është në një ishull apo nëse është në një shtëpi. ‘Love on a Spectrum’ është një nga të preferuarat e mia dhe motrës sime Kylie gjithashtu. Është vetëm koha që komuniteti LGBT të ketë diçka të tillë.”

“Është diçka që dua ta bëj me shumë zemër dhe shpirt dhe ta bëj krenare dhe ta bëj mirë. Unë isha interpretuesi i parë në GAY dhe Jeremy Joseph më kujtoi këtë. Thjesht mendova ‘Epo, kjo është e natyrshme. Sigurisht Unë do të performoj atje. Unë nuk mendoja se kishte ndonjë arsye pse të duhej, por ai më tha se askush tjetër nuk do të performonte atje. Është vendi im i lumtur! I gjithë vendi – nëse po përpiqeni të dilni në një takim tani ose nëse jeni” kam qenë në aplikacionet e takimeve – ka kaq shumë njerëz që janë të vetmuar dhe në kërkim të dashurisë dhe ata janë gati. Kështu që, shpresojmë, ne do t’i bëjmë disa djem të bukur shumë të lumtur.”

“I Kissed A Boy” do të transmetohet nga ora 21:00 të dielën e 14 majit në BBC Three.

You may also like ...