Header

Barbie thyen rekordet për nominime në “Critics Choice Awards 2024”

Filmi hit “Barbie” i Greta Gerwig kryeson nominimet e këtij viti në “Critics Choice Award” me 18 gjithsej, duke thyer rekordin për shumicën e nominimeve ndonjëherë për një film të vetëm.

Kjo dyfishon numrin e nominimeve për Golden Globe që filmi mori të hënën, duke u vlerësuar në të gjitha kategoritë kryesore, duke përfshirë filmin më të mirë, regjisorin më të mirë, aktoren më të mirë për yllin Margot Robbie dhe aktorin më të mirë dytësor për portretizimin e Kenit nga Ryan Gosling. Këto 18 nominime thyejnë rekordin e të gjitha kohërave për më shumë që çdo film ka marrë në të gjithë historinë 29-vjeçare të organizatës.

Ndërkohë, filma të tjerë si: “Oppenheimer” dhe “Poor Things” pasuan me 13 nominime secila.

Çmimet e 29-të vjetore të “Critics Choice” do të organizohen nga Chelsea Handler dhe do të transmetohen drejtpërdrejt në CW të dielën, më 14 janar, nga ora 7 deri në 22:00.

You may also like ...