Header

Baba në moshën 83-vjeçare, Al Pacino flet për herë të parë

Atësia është një ‘ofertë’ që Al Pacino nuk do ta refuzojë.

Ylli i ‘Godfather’ ndau ndjenjat e tij për pritjen e fëmijës së tij të parë me të dashurën Noor Alfallah në moshën 83-vjeçare, duke e bërë atë baba të katër fëmijëve. “Është shumë e veçantë,” tha Pacino në një video të publikuar nga Daily Mail më 6 qershor. “Ka qenë gjithmonë. Unë kam shumë fëmijë. Por kjo është vërtet e veçantë që vjen në këtë kohë.”

Përfaqësuesi i Pacino-s konfirmoi shtatzëninë e Alfallah, e cila ka kaluar muajin e tetë. Pacino dhe Alfallah, 29 vjeç, ndezën thashethemet për romancë në prill 2022, kur u panë duke dalë së bashku në Kaliforni. Para se të dilte me Pacinon, Alfallah ishte në një lidhje me Mick Jagger për një vit para se të ndaheshin në 2018.

Sa për Pacinon, aktori i ‘Scarface’ është gjithashtu babai i Julie Pacino, 33 vjeç, me Jan Tarrant, si dhe Anton Pacino, 22 vjeç, dhe Olivia Pacino, 22 vjeç, me ish-Beverly D’Angelo. Pacino nuk është i vetmi që feston udhëtimin e tij të ri të atësisë. Robert De Niro, i cili mirëpriti fëmijën e tij të shtatë në maj, i dërgoi urimet e tij mikut të tij prej kohësh.

“Ai është disa vjet më i madh se unë,” tha De Niro, 79 vjeç, gjatë episodit të 1 qershorit të Today. “Zoti e bekoftë. Shumë i lumtur për të.” Dhe kur bëhet fjalë për të qenë baba, Pacino jep gjithçka.

“Unë jam përgjegjës ndaj tyre,” i tha ai New Yorker në 2014. “Unë jam një pjesë e jetës së tyre. Kur nuk jam, është e mërzitshme për mua dhe për ta.”

You may also like ...