Header

Ed Sheeran kryeson listat e muzikës në Britani

Ylli i popit Ed Sheeran kryesoi listat e muzikës në Mbretërinë e Bashkuar me albumin e tij të fundit, “Subtract” i vlerësuar nga kritikët, një javë pasi fitoi një gjyq në SHBA për të drejtat e autorit mbi një nga hitet e tij më të mëdha.

“Subtract”, albumi i gjashtë në studio i kantautorit britanik, shkoi direkt në nr. 1, duke zgjeruar “rrjetën e patëmetë të albumeve të top-listave” të Sheeran-it, tha Official Charts Company.

Rekordi është albumi më i shitur i vitit 2023 për momentin, duke zhvendosur 76,000 njësi të listave në javën e tij të hapjes, me gati tre të katërtat e përbërë nga kopje fizike, “Subtract” ishte gjithashtu albumi më i shitur i javën.

“Subtract” për gazetën The Telegraph kritikët e kanë  quajtur atë “një balsam të papërpunuar dhe të fuqishëm për shpirtrat e vuajtur” ndërsa The Guardian e cilësoi  atë si “albumin e tij më të mirë ndonjëherë”.

You may also like ...