Header

Arsyeja e mungesës së Leonardo Di Caprio në “Oscars 2024”

Aktori 49-vjeçar Leonardo DiCaprio nuk u nominua këtë vit për punën e tij në “Killers of the Flower Moon”, megjithatë, filmi mori 10 nominime, duke përfshirë filmin më të mirë.

Është traditë që aktorët kryesorë në filmat e nominuar të marrin pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Oscars”, por DiCaprio nuk mori pjesë dhe për këtë mesa duket ka një arsye.

Një burim shpjegoi për E! News që Leonardo u detyrua të anashkalonte pjesëmarrjen e tij pasi ndodhej në xhirimet e filmit të ri “Paul Thomas Anderson”.

Nuk dimë ende shumë për filmin, por thuhet se do të zhvillohet në kohën moderne. Një buxhet i vlerësuar për filmin është rreth 100 milionë dollarë.

Kujtojmë që Leonardo DiCaprio fitoi Oscarin e tij të parë në vitin 2016.

You may also like ...