Header

Amber Heard braktis Hollywoodin për një jetë të re në Madrid

Amber Heard thuhet se ka lënë Hollywood dhe është transferuar në Madrid, Spanjë.

“Heard ka lënë Hollywoodin dhe është zhvendosur në heshtje në Spanjë me vajzën e saj të vogël Oonagh”, pohoi Alison Boshoff i DailyMail në një artikull të botuar të enjten.

Sipas gazetarit, një mik i Heard tha: “Ajo është dygjuhëshe në spanjisht dhe është e lumtur atje, duke e rritur vajzën e saj larg nga të gjitha zhurmat”.

Por, i njëjti burim i tha gjithashtu gazetës se aktorja 37-vjeçare mund të kthehet një ditë në Los Angeles.

“Unë nuk mendoj se ajo po nxiton të kthehet në punë ose në Hollywood, por me siguri do të kthehet kur të jetë koha e duhur, për projektin e duhur”, shpjegoi shoqja, sipas DailyMail.

Heard shiti shtëpinë e saj në Yucca Valley, Kaliforni, në korrik 2022 për 1.1 milion dollarë.

Që atëherë, ajo ka kaluar mjaft kohë në Spanjë. Tetorin e kaluar, ylli i “Aquaman” u fotografua duke shfaqur trupin e saj me bikini në plazhet e Palma de Mallorca.

Ditë më parë, ajo u pa duke luajtur me vajzën e saj, Oonagh, 2 vjeç, në një park për fëmijë gjatë arratisjes së saj spanjolle.

Ylli e ka mbajtur kryesisht fëmijën e saj larg syrit të publikut që kur e mirëpriti atë përmes një gruaje surrogate në korrik të 2021.

Lëvizja e dyshuar e Heard në Spanjë vjen gati një vit pas gjyqit të saj për shpifje me ish-bashkëshortin Johnny Depp.

Depp, 59 vjeç, e paditi Heardin për 50 milionë dollarë në vitin 2019, duke pretenduar se ajo gënjeu se ai e kishte abuzuar me të vetëm për të marrë më shumë para për zgjidhjen e tyre të divorcit.

Një vit më vonë, ish-gruaja e tij e paditi atë për 100 milionë dollarë.

Gjyqi përfundoi në qershor 2022 me gjykatën që urdhëroi Heardin t’i paguante Deppit 10 milionë dollarë si dëmshpërblim plus 350,000 dollarë dëmshpërblim për shpifjen aktorit të “Cry Baby” në një artikull op-ed të vitit 2018 që ajo shkroi për The Washington Post.

Heard më vonë i kërkoi gjyqtarit të hidhte vendimin e jurisë dhe kërkoi një rigjykim, duke pretenduar se vendimi nuk mbështetej me prova.

You may also like ...