Header

Zbulohet se çfarë i tha Princi Harry-Matt Smith pasi pa serialin ‘Crown’

Aktori Matt Smith ishte një element kryesor i “The Crown” të Netflix gjatë dy sezoneve të tij të parë, ku luajti si Princ Philip përballë Mbretëreshës Elizabeth II të Claire Foy.

Portretizimi i Smith i mbretëreshës britanike jo vetëm që fitoi vlerësimin e kritikëve dhe një nominim për Emmy, por gjithashtu gjeneroi një përgjigje të papritur nga nipi i Filipit, Princi Harry.

Smith zbuloi në “Today” se Princi Harry dikur iu drejtua atij si “gjyshi” kur u takuan duke luajtur polo.

“E takova Harry-n një herë, në polo, që tingëllon pak madhështore, por nuk ishte aq madhështore. Ai po thoshte ‘mirë gjysh?’ Isha si, ‘ njeri i mirë?’”, tha aktori për BBC.

Smith shtoi: “Ai e shikoi shfaqjen! Epo, nuk mund të pretendoj se e di nëse ai e shikon atë aktualisht, por ai e pa pak nga ajo atëherë.”

Në janar 2023, Harry pranoi se shikonte “The Crown” dhe deklaroi se ai shkon aq larg sa të “kontrollojë” ngjarjet që përshkruan seriali për familjen mbretërore.

 

You may also like ...