Header

Zbulohen detaje të reja nga ndeshja e boksit që pritet të realizohet mes Elon Musk dhe Mark Zuckerberg

Elon Musk dhe Mark Zuckerberg e kanë shumë seriozisht lidhur me ndeshjen e tyre në një kafaz boksi, sipas Dana White.

White i tha ‘TMZ Sports’ të enjten se tensionet e fundit në Internet të miliarderëve të teknologjisë janë shumë reale, duke pretenduar se e ka marrë informacionin nga burime të sigurta.

“Unë po flisja me Elon dhe Mark mbrëmë. Të dy djemtë e kanë absolutisht seriozisht për këtë”, tha presidenti i UFC. “Ata të dy thanë, ‘Po, do ta bëjmë!’”

Të martën, Musk shkroi në një status në Twitter – të cilin e bleu në tetor 2022 – për t’iu përgjigjur një raporti që pretendonte se Meta e Zuckerberg – që zotëron Facebook, Instagram dhe WhatsApp – po planifikonte të lançojë një aplikacion rival me Twitter me emrin Threads.

“Unë jam gati për një ndeshje në kafaz nëse ai edhe është lol.”-shkroi Musk në komentin ndaj një personi. Zuckerberg e pranoi sfidën përmes Instagramit, duke shkruar, “Më dërgo vendndodhjen”.

White i tha ‘TMZ Sports’ se Zuckerberg më pas kontaktoi me të për të zbuluar nëse Musk e kishte seriozisht. White tha se ai tashmë po fillon të mendojë për ndeshjen sepse detyra e tij është të “bëjë përballje që njerëzit duan t’i shohin”.

“Kjo do të ishte ndeshja më e madhe ndonjëherë në historinë e botës – më e madhe se çdo gjë që është bërë ndonjëherë.” -shtoi ai. “Të gjithë do të dëshironin ta shihnin atë.”

White beson se ndeshja do të thyente të gjitha rekordet dhe do të fitonte qindra miliona dollarë, të cilat ai tha se të dy djemtë do t’i dhuronin për bamirësi.

Sa i përket aftësive fizike, White tha se Zuckerberg stërvitet shumë fort dhe është i mirë në jiu-jitsu e stand-up. Nga ana tjetër, Musk me sa duket i tha White se ai jo vetëm që ka përvojë në artet marciale, por gjithashtu ka marrë shumë mësime boksi duke u rritur në Afrikën e Jugut.

You may also like ...