Header

Inteligjenca artificiale “parashikon” fituesin e Eurovisionit

Faqet e basteve i kërkuan inteligjencës artificiale ChatGPT të analizonte favoritët për të fituar finalen e Eurovision 2023. Fitorja i parashikohet përfaqësueses suedeze Lorin.

Ky është parashikimi i inteligjencës artificiale të ChatGPT për finalen e Eurovizionit:

“Eurovision 2023 u mbajt më 13 maj. Ishte një mbrëmje dinamike e mbushur me performanca sensacionale dhe konkurrencë të ashpër. Pas një gare emocionuese, vendi fitues ishte Suedia me këngën e saj fantastike. Konkurrentja suedeze fitoi zemrat e gjyqtarëve dhe publikut me zëri i saj i jashtëzakonshëm, performanca magjepsëse dhe kombinimi i elementeve muzikore moderne dhe tradicionale. Ata mblodhën 298 pikë për të siguruar një fitore të merituar”, shkruan AI.

Inteligjenca artificiale zbardhi disa parashikime të tjera të vendosjes.

“Prezantuesit nga Mbretëria e Bashkuar gjithashtu bënë një performancë të shkëlqyer. Mbretëria e Bashkuar mblodhi 275 pikë mbresëlënëse, duke përfunduar në pesëshen e parë. Kënga e tyre kishte kuptim të thellë, vokal të fuqishëm dhe një melodi të paharrueshme që u njoh nga shikuesit në të gjithë Evropën. Kënga ishte e fuqishme dhe plot emocione. Me performancën e tyre dhe vokalin prekës, ata fituan 315 pikë, duke përfunduar kështu në tre të parat. Ukraina tregoi një kombinim unik të elementeve moderne dhe tradicionale dhe i dha publikut një përvojë të paharrueshme”, thuhet më tej.

Duhet të kihet parasysh se informacioni i dhënë këtu është tërësisht imagjinar dhe nuk përfaqëson ngjarjet dhe rezultatet aktuale të finales së Eurovizionit. Detajet janë rezultat i imagjinatës dhe kreativitetit, shkruan Betting Sites.

ChatGPT ka parashikuar që Suedia do të fitojë Eurovizionin për herë të shtatë rekord. Një fitore do të thoshte se Suedia së bashku me Irlandën do të bëhet vendi më i suksesshëm në historinë e këtij kompeticioni me shtatë fitore.

You may also like ...