Header

Yjet e “Friends” thyejnë heshtjen për vdekjen e Matthew Perry: “Jemi të shkatërruar”

Vdekja e yllit të “Friends”, Matthew Perry ka pasuar reagime të shumta e të ndjera nga bashkëpunëtorët e tij më të ngushtë dhe nga bota e arti.

Në një deklaratë të përbashkët për BBC, Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer dhe Matt LeBlanc kanë reaguar pas vdekjes së tij të cilët u shprehën: “Ne jemi të gjithë shumë të shkatërruar nga humbja e Matthew. Ne ishim më shumë sesa thjesht shokë. Ne jemi nje familje. Ka kaq shumë për të thënë, por tani jemi të shkatërruar nga kjo humbje. Tani për tani, mendimet dhe dashuria jonë janë me familjen e Matty, miqtë e tij dhe të gjithë ata që e donin atë në mbarë botën”.

Perry vdiq të shtunën në shtëpinë e tij në zonën e Los Anxhelosit, në moshën 54-vjeçare. Perry, luajti në serialin NBC “Friends” nga viti 1994 deri në 2004 si  Chandler Bing . Shfaqja ishte një nga më të njohurat e epokës së saj.

Në rolin e tij, Perry u nominua për një Emmy në 2002 për aktorin kryesor të shquar në një serial komedi, dhe ai u nominua gjithashtu në vitin 2021 për producent ekzekutiv të specialit “Friends: The Reunion” në atë që atëherë njihej si HBO Max.

Morgan Fairchild, e cila luante rolin e nënës së Perry-t në ekran tha “jam zemërthyer për vdekjen e parakohshme të ‘djalit’ tim, Matthew Perry”. LACFD tha se rrethanat e vdekjes së aktorit po hetohen nga Departamenti i Policisë së Los Anxhelosit dhe Ekzaminuesi Mjekësor i Qarkut të Los Anxhelosit

You may also like ...