Header

Taylor Swift thyen rekordin e saj në “Spotify”

Ylli amerikan i muzikës, Taylor Swift ka thyer një tjetër rekord në Spotify.

Shërbimi i transmetimit njoftoi në mediat sociale se këngëtarja ishte bërë “artisti më i transmetuar në një ditë të vetme në historinë e Spotify dhe “1989 (Versioni Taylor)” u bë albumi më i transmetuar i Spotify në një ditë të vetme këtë vit’.

Të njëjtin titull ajo e fitoi edhe një vit më parë më 21 tetor 2022.

Turneu i suksesshëm i saj “Eras”, thuhet se e ka bërë atë miliardereStatusi i saj si miliardere u konfirmua nga Bloomberg, duke e vendosur atë në “klubin e dhjetë figurave” elitare, së bashku me Kim Kardashian dhe Oprah Winfrey.

 

You may also like ...